Kontakt


JP/Politikens Hus A/S
Rådhuspladsen 37
1785 København V
T/ 3311 8511

__


Direktion


Administrerende direktør Stig Kirk Ørskov
T/ 3347 2701
stig.orskov@jppol.dk

Koncerndirektør Jens Bruun
T/ 8738 3302
jens.bruun@jppol.dk 

Koncernøkonomidirektør Henrik Schjerbeck
T/ 3347 2933
henrik.schjerbeck@jppol.dk


Direktionssekretariat

Sekretariatschef Camilla Struckmann
T/ 3347 2730
camilla.struckmann@jppol.dk 

Direktionssekretær Kristina Blach
T/ 3347 2700
kristina.blach@jppol.dk

Direktionssekretær Gitte Andersen
T/ 8738 3303
gitte.andersen@jppol.dk



Koncernøkonomi

Koncernøkonomidirektør Henrik Schjerbeck
T/ 3347 2933
henrik.schjerbeck@jppol.dk 


Løn og personale

Koncernpersonalechef Peter Borup
T/ 3347 2486
peter.borup@jppol.dk 

Sekretær Conny Bøcher-Hinnum
T/ 3347 2633
conny.bocher.hinnum@jppol.dk 


IT


IT-direktør Per Palmkvist Knudsen
T/ 3347 1600
per.palmkvist@jppol.dk 

Sekretær Carina Erleben
T/ 3347 2538
carina.erleben@jppol.dk

Souschef Niels W. Jørgensen
IT drift og support
T/ 3347 2668
niels.w.jorgensen@jppol.dk


Koncernlogistik


Koncernlogistikdirektør Hans Peter Nissen
T/ 3347 2900
hans.peter.nissen@jppol.dk


__