Kontakt


JP/Politikens Hus A/S
Rådhuspladsen 37
1785 København V
T/ +45 3311 8511

__

 

 

Direktion

 

Administrerende direktør Stig Kirk Ørskov

T/ +45 3347 2701

stig.orskov@jppol.dk

 

Koncerndirektør Dorthe Bjerregaard-Knudsen

T/ +45 3347 2501

dorthe.b.knudsen@jppol.dk

 

Koncernøkonomidirektør Henrik Schjerbeck

T/ +45 3347 2933

henrik.schjerbeck@jppol.dk

 

 

Direktionssekretariat - Rådhuspladsen

 

Direktionssekretær Kristina Blach

T/ +45 3347 2700

M/ +45 4176 0058

kristina.blach@jppol.dk

 

Direktionssekretær Mette Møgeltoft

T/ +45 3347 2685

M/ +45 3010 3337

mette.mogeltoft@jppol.dk

 

Direktionsassistent Morten Stenholt Dehlbæk

T/ +45 3347 2500

M/ +45 3141 5167

morten.dehlbaek@jppol.dk

 

Direktionsassistent Kaj Kramer Molbech Pedersen

T/ +45 3347 2730

M/ +45 2278 3747

kaj.k.pedersen@jppol.dk

 

 

Direktionssekretariat - Viby

 

Direktionssekretær Gitte Andersen

T/ +45 8738 3303

gitte.andersen@jppol.dk

 

 

Koncernøkonomi

 

Koncernøkonomidirektør Henrik Schjerbeck

T/ +45 3347 2933

henrik.schjerbeck@jppol.dk

 

 

Løn og personale

 

Koncernpersonalechef Mia Riedel

T/ +45 3347 2486

mia.riedel@jppol.dk

 

 

IT

 

IT-direktør Per Palmkvist Knudsen

T/ +45 3347 1600

per.palmkvist@jppol.dk

 

Sekretær Carina Erleben

T/ +45 3347 2538

carina.erleben@jppol.dk

 

Souschef Niels W. Jørgensen

IT drift og support

T/ +45 3347 2668

niels.w.jorgensen@jppol.dk

 

 

Koncernlogistik

 

Koncernlogistikdirektør Hans Peter Nissen

T/ +45 3347 2900

hans.peter.nissen@jppol.dk

 

__