Kontakt


JP/Politikens Hus A/S
Rådhuspladsen 37
1785 København V
T/ +45 3311 8511
__

Direktion


Administrerende direktør Stig Kirk Ørskov
T/ +45 3347 2701
stig.orskov@jppol.dk

Koncerndirektør Dorthe Bjerregaard-Knudsen
T/ +45 3347 2501
dorthe.b.knudsen@jppol.dk

Koncernøkonomidirektør Henrik Schjerbeck
T/ +45 3347 2933
henrik.schjerbeck@jppol.dk


Direktionssekretariat

Direktionsassistent Kaj Kramer Molbech Pedersen
T/ +45 3347 2730
M/ +45 2278 3747
kaj.k.pedersen@jppol.dk

Direktionsassistent Morten Stenholt Dehlbæk
T/ +45 3347 2500
M/ +45 3141 5167
morten.dehlbaek@jppol.dk

Direktionssekretær Kristina Blach
T/ +45 3347 2700
M/ +45 4176 0058
kristina.blach@jppol.dk

Direktionssekretær Gitte Andersen
T/ +45 8738 3303
gitte.andersen@jppol.dk


Koncernøkonomi

Koncernøkonomidirektør Henrik Schjerbeck
T/ +45 3347 2933
henrik.schjerbeck@jppol.dk


Løn og personale
Koncernpersonalechef Peter Borup
T/ +45 3347 2486
peter.borup@jppol.dk 

Sekretær Conny Bøcher-Hinnum
T/ 3347 2633
conny.bocher.hinnum@jppol.dk 


IT

IT-direktør Per Palmkvist Knudsen
T/ +45 3347 1600
per.palmkvist@jppol.dk 

Sekretær Carina Erleben
T/ +45 3347 2538
carina.erleben@jppol.dk

Souschef Niels W. Jørgensen
IT drift og support
T/ +45 3347 2668
niels.w.jorgensen@jppol.dk


Koncernlogistik

Koncernlogistikdirektør Hans Peter Nissen
T/ +45 3347 2900
hans.peter.nissen@jppol.dk

__